ZF-logo

Nemecký koncern ZF po zlúčení s americkou spoločnosťou TRW je jedným z troch najväčších svetových subdodávateľov pre automobilový priemysel. Spoločnosť so 100-ročnou tradíciou sa zaoberá výrobou hnacích a podvozkových systémov najmä pre automobilový priemysel, zamestnáva celosvetovo viac ako 135 000 zamestnancov v 230 výrobných závodoch v 40 krajinách sveta. Celosvetovo dosahuje celkový ročný objem výroby 30 miliárd Euro.

 

Trnava

V najväčšom slovenskom závode ZF Slovakia v Trnave v areáli bývalých Trnavských automobilových závodov sa vyrábajú spojky, meniče krútiaceho momentu a dvojhmotové zotrvačníky. Jedná sa o komponenty hnacieho ústrojenstva, ktoré sa v aute nachádzajú medzi motorom a prevodovkou.

Levice

Silný a stabilný rast koncernu ZF na Slovensku viedol k zriadeniu druhej výrobnej lokality v Priemyselnom parku Géňa v Leviciach vzdialenom 100 km od Trnavy. Ročne sa tu vyrobia milióny kusovpodvozkových komponentov a hnacieho ústrojenstva. Rozvoju ZF Slovakia časom už nestačili ani novovybudované priestory a svoju výrobu tak dnes v Leviciach spoločnosť realizuje aj v halách bývalého Levitexu.