STAGE 1 – HLAVNÝ PROGRAM

10:00 BEKIM AZIRI: ZMENA BEZ PREDSUDKOV

Raper, stand-up komik Bekim humorne vyrozpráva o tom, že nie je dobré živiť predsudky voči ľuďom a prispôsobovať sa zmenám.

10:30 NA POKEC S BEKIMOM

 

11:00 MATÚŠ KŠIŇAN, REHABILICA: ZDRAVÁ CHRBTICA A ZDRAVÁ PRÁCA

Bolesť chrbta, seknutie pozná každý. Práve problémy s chrbticou a pohybovým aparátom sú veľmi častou príčinou práceneschopnosti. Preto je dôležité, aby sme sa pri práci a aktivitách bežného života nepreťažovali v nesprávnych nastaveniach. V prezentácii sa sústredime na popísanie optimálnych polôh jednotlivých častí tela voči sebe tak, aby sme mohli bez bolesti vykonávať pracovné a iné aktivity

 

11:30 OLIVER LIPPO: FABRIKA NA REKLAMU, REKLAMA NA FABRIKU

Bývalý tvorca reklamy, ktorý sa po úspešnej kariére rozhodol stať robotníkom na montážnej linke, porozpráva ako sa dva rôzne svety navzájom odlišujú a čo ich spája.

12:00 NA KUS REČI S OLIVEROM LIPPOM

 

12:30 PETER SZOLCSÁNYI STU BRATISLAVA: NÁHODA AKO ZDROJ INŠPIRÁCIE

Viete ako vedci vynašli penicilín a objavili kvázi kryštály? Chemik Peter Szolcsányi porozpráva, aké je dôležité mať otvorené oči, nepodľahnúť tlaku a vidieť skrytú krásu aj v nepríjemných situáciách.

13:00 POSEDENIE S PETROM SZOLCSÁNYIM

 

13:30 PAULÍNA BALOGHOVÁ, REHABILICA: AKO PREŽIŤ SEDAVÉ ZAMESTNANIE BEZ BOLESTI

Dlhodobé zotrvávanie v jednej polohe nášmu telu škodí. Inak to nie je ani pri sedavom zamestnaní. Dozviete sa, že neexistuje správna poloha na dlhodobé sedenie. Zistíte, čo sa dá a nedá ovplyvniť pri sedavom zamestnaní v náš prospech. Odhalíme vám 9 tipov, ako sa správať k vlastnému telu, ak pracujete pri počítači. A pridáme pár trikov na zlepšenie držania tela…

 

14:00 MICHAEL SZATMARY: AK VÁS NIKTO Z BUDÚCNOSTI NEPRÍDE VAROVAŤ, ZREJME SVOJU PRÁCU NEROBÍTE AŽ TAK ZLE

Stand-up komik, novinár, bývalý televízny spravodajca a muzikant  prezradí, koľko zarába, aj čo sa stane s úradníkom z úradu práce keď ho prepustia.

14:30 KÁVA S MICHAELOM SZATMARYM

 

14:35 VYHLÁSENIE VÍŤAZOV ŠIUMUNEK CUPU

 

15:00 ADECCO: AKO USPIEŤ NA PRACOVNOM POHOVORE

Praktické rady a tipy pre úspešné absolvovanie pohovoru.