STAGE 2 – ODBORNÝ PROGRAM

9:30 MIROSLAV DLHOŠ, REHABILICA: AKO SA STAŤ FYZIOTERAPEUTOM

Prvé rozhodnutie vychádza z pocitu pomáhať ľuďom. Následne je nutné vedieť o ľudskom tele viac, prevažne poznať do detailov pohybový systém človeka a jeho odchýlky (patológiu). Začínajúci fyzioterapeut musí vyštudovať odbor fyzioterapia na vysokej škole. Po úspešnom ukončení bakalárskeho alebo magisterského štúdia, začne pracovať s pacientmi buď v nemocnici alebo fyziocentre, alebo v športovom klube. Pokiaľ chce fyzioterapeut  napredovať, musí sa neustále vzdelávať v metodikách na seminároch a kurzoch. Kvalitný fyzioterapeut musí byť empatický a manuálne zručne, pretože pracuje s telom ale aj so psychikou klienta.

 

10:30 ADECCO: AKO USPIEŤ NA PRACOVNOM POHOVORE

Praktické rady a tipy pre úspešné absolvovanie pohovoru.

 

11:00 PATRIK CVENGROŠ, BOARD: AKO SA STAŤ ETICKÝM HACKEROM

Počítače už dávnejšie aktívne zasahujú do všetkých segmentov života. Práca pri správe IT systémov je veľmi pestrá a nikdy sa nenudíte. Ako sa stať etickým hackerom a čo taká práca IT outsourcingu obnáša? Nie len toto sa dozviete v tejto prezentácii.

 

11:30 RADOSLAV NACKIN, GURMAN NA SLOVENSKU: AKO SA STAŤ GURMÁNOM

Pracujete, či chcete pracovať v HoReCa biznise, chcete zároveň zostať gurmánom svojej práce, kto je gurmán a čo robí, prečo je byť gurmánom dobré a ako to vplýva na vaše okolie?

 

12:00 PAULA PASTIEROVÁ, ZDRUŽENIE PRE KARIÉROVÉ PORADENSTVO A ROZVOJ KARIÉRY: AKO SA STAŤ KARIÉRNYM PORADCOM

Kariérové poradenstvo je atraktívne zamestnanie pre množstvo ľudí. Dozviete sa čo robí kariérny poradca a čo potrebujete pre túto prácu.

 

12:30 SILVIA HOLECZYOVÁ, YOUR CHOICE: AKO SA STAŤ PREKLADATEĽOM

Ako sa naučiť jazyk rýchlo a s úsmevom? Sedem dobrých rád, čo s tým.

 

13:00 STANISLAV LELKO, ZF: AKO SA STAŤ TECHNIKOM KVALITY? 

Vedúci tímu zaistenia kvality porozpráva ako sa stať technikom kvality, ktorého tím vedie.

 

13:30 MICHAL DIVINEC, KELLYS: AKO SA STAŤ VÝVOJÁROM BICYKLOV 

Industriálny dizajn, tvorba konštrukcie, kontrola kvality, kreatíva v marketingu, produkt manažment – o ceste slovenského bicykla do celého sveta porozpráva Michal Divinec, strategický manažér pre vývoj.

 

15:00 OLIVER LIPPO: AKO SA STAŤ COPYWRITEROM V REKLAMNEJ AGENTÚRE

Čo treba robiť, aby človek získal zaujímavú a dobre platenú prácu, s čím treba počítať a aké predpoklady treba na to spĺňať.