Marek Štrba

Marek Štrba

Marek Štrba

Verman group s.r.o.,

CEO projektu Biznis Klub

Marekove úplne prvé začiatky v podnikaní boli už v roku 2010 v reštaurácií so známymi, ktorej sa venoval na diaľku. Ako to v týchto prípadoch chodí a končí pocítil na vlastnej koži.
Bolo to jeho veľké ponaučenie, kde zistil, ako sa podnikať nemá a ani nedá.
Začiatkom roku 2013 si Marek založil živnosť a rozbiehal svoj prvý vlastný projekt zameraný na oblasť kovovýroby, strojárstva. Ešte v tom roku založil firmu a živnosť zrušil, firma funguje dodnes.
Marek dnes spolupracuje s rôznymi známymi slovenskými firmami, pre iSitu dodáva obsah, spolupracuje aj so Slovenskou sporiteľňou, kde sa spolu podieľajú na rôznych projektoch. Mal aj pár neúspechov, no neodradilo ho to.
Marek v roku 2016 založil a vedie Biznis Klub, organizuje stretnutia podnikateľov po Slovensku a týmto spôsobom ich spája, vzdeláva. Podieľa sa aj na manažovaní najväčšej FB skupiny zameranej na podnikateľov – Učíme sa podnikať.

 

Téma: Ako začať podnikať strategicky a s pridanou hodnotou

Začiatok podnikania je pre každého z nás veľkým rozhodnutím. Váhame, premýšľame a hľadáme mnoho spôsobov, ako upútať pozornosť zákazníkov práve na seba a presadiť sa na trhu. Mať krátkodobé a dlhodobé ciele je dnes povinnosťou každej firmy – no bohužiaľ je to často podceňovaný moment a namiesto plánovania sa začína podnikať bezhlavo a strnulo bez vízií.