Ponuka pre malé a stredné firmy: Ak hľadáte zamestnanca, príďte na JobSpoTT

Malé a stredné podniky sú veľmi dôležité pre hospodárstvo EÚ a predstavujú 99 % všetkých európskych podnikov. Na Slovensku zabezpečujú viac ako 70 % pracovných miest. Veľtrh práce v Trnave predstavuje novinku pre malé a stredné firmy pri výbere potenciálnych zamestnancov.

 

Podľa údajov Slovak Business Agency v našej krajine tvoria malé a stredné podniky poskytujú pracovné príležitosti pre takmer 75 % aktívnej pracovnej sily.

 

Problém nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily postihuje malé a stredné firmy rovnako ako veľké medzinárodne spoločnosti.  Navyše región v okolí Trnavy so svojou 2,32%  nezamestnanosťou (august 2018) láme rekordy.

Silný hospodársky rast a plánované zákazky zapríčinili, že prudko stúpa počet neobsadených voľných pracovných miest. Ich celkový počet je v rámci Slovenska viac ako 81 000. Reálny počet sa však bude blížiť k 100 000, keďže nie každá firma totiž voľné pracovné miesta na úrad práce nahlasuje.

Veľtrh práce v Trnave chce pomôcť malým a stredným firmám pri hľadaní nových zamestnancov.

Malí podnikatelia, či rozvíjajúce sa firmy majú možnosť poslať pracovnú ponuku, ktorú organizátori zadarmo vytlačia pre záujemcov o zamestnanie, uvedú na webe jobspott.sk a na sociálnych sieťach toho podujatia.

Navyše, ak firma preferuje osobnú komunikáciu so potenciálnymi pracovníkmi, môže sa prísť prezentovať do priestoru pre malé a stredné podniky, priniesť si materiály a mať pohovory priamo na veľtrhu práce JobSpoTT.

Prihlásiť sa môžete na tomto linku>> https://goo.gl/QRXnJP alebo na emaili marketing@nakac.sk

Na veľtrhu sa stretne viac ako 50 zamestnávateľov z Trnavského kraja, ktorí si pre záujemcov pripravili široký výber voľných pracovných miest.

Generálnym partnerom podujatia je spoločnosť ZF Slovakia, hlavnými partnermi sú spoločnosti BOGE Elastmetall Slovakia, Groupe PSA a Šimunek a partnermi spoločnosť Adecco a mesto Trnava.

Pridaj komentár