Ponuka rôznych druhov výhod pre zamestnancov je stále širšia. Ľudia benefity v práci očakávajú

Prostriedkov a spôsobov na prilákanie nových zamestnancov, alebo pri súčasnej nízkej miere nezamestnanosti na udržanie tých, ktorých už majú, používajú zamestnávatelia stále viac.

Platí pravidlo, že fantázii sa medze nekladú. Benefity sú dnes v kurze. A zďaleka to nie sú už len služobné mobily, služobné autá či stravné lístky ako tomu bolo kedysi.

 

Benefity. Ešte pred niekoľkými rokmi riešili oddelenia ľudských zdrojov vo firmách doplnkové výhody pre zamestnancov ako cez kopirák. Firmy ponúkali svojim zamestnancom napríklad služobné autá aj na súkromné účely, firemné mobily, preplácanie vstupeniek na kultúrne alebo športové akcie, trináste platy či prémie.

 

Zamestnanci benefity očakávajú

 

V súčasnosti, kedy je o kvalitných zamestnancov vo väčšine oblastí núdza a miera nezamestnanosti láme rekordy najnižších úrovní, sú zamestnávatelia omnoho kreatívnejší. A čo viac – kým pred pár rokmi ľudia dúfali, že im zamestnávateľ ponúkne nejaké benefity, dnes ich vyslovene očakávajú.

 

Ukazuje sa, že ponuka zamestnaneckých výhod sa popri výške platu či pracovnej pozícii stáva jedným z najdôležitejších aspektov, na základe ktorého sa ľudia rozhodujú o tom, či kývnu na niektorú z voľných pracovných pozícií.

 

Podľa prieskumov benefity ponúka v súčasnosti viac ako 80 percent firiem. Medzi najrozšírenejšie patria firemné akcie, nápoje zadarmo, preplácanie nákladov na doplnkové vzdelávanie, cestovné, flexibilný pracovný čas, mobil a auto na súkromné účely, zamestnanecké zľavy alebo príspevok na doplnkové penzijné pripoistenie.

 

 

Zamestnanecké výhody peňažné, nefinančné, podporujúce flexibilitu či vzdelávanie

 

Slovenské spoločnosti ponúkajú svojim zamestnancom rôzne druhy benefitov. Medzi finančné patria trináste či štrnáste platy, špeciálne prémie, odmeny zo zisku, poskytovanie pôžičiek, príspevky na dôchodkové či zdravotné poistenie, finančné bonusy pri životnom výročí, narodení dieťaťa, odchodné na dôchodok, príspevky na kultúru, šport, cestovné náklady do zamestnania a ďalšie.

 

Medzi obľúbenými nefinačnými benefitmi nachádzame auto, notebook či mobil na súkromné účely, oddychové zóny, firemné škôlky, rekvalifikačné, jazykové a vzdelávacie kurzy, nápoje, ovocie, fitness či masáže na pracovisku, nadštandardné zdravotné prehliadky, rekondičné pobyty.

 

Čoraz častejšie umožňujú zamestnávatelia svojim zamestnancom pracovať v niektorých dňoch z domu, ponúkajú flexibilnú pracovnú dobu, platenú dovolenku nad rámec zákona či platené krátkodobé voľno na doliečenie.

 

O benefitoch hovorte osobne so zamestnávateľmi z Trnavy a okolia

 

Aké zamestnanecké výhody ponúkajú firmy z Trnavy a okolia? Konkrétne, jasné a aktuálne odpovede dostanete už 6. novembra 2018 na 5. ročníku najväčšieho veľtrhu práce v regióne JobspoTT v Mestskej športovej hale, ktorý ponúkne viac ako 3 000 pracovných pozícií, stretnutí s výnimočnými ľuďmi, zaujímavý program a skvelé tipy ako si nájsť prácu a uspieť na pracovnom pohovore.

 

Na JobspoTTe nájdete aj poradenský kútik, kde sa dozviete, aké rôzne benefity ponúkajú firmy v trnavskom regióne.

 

Na veľtrhu sa stretne viac ako 40 zamestnávateľov z Trnavského kraja, ktorí si pre záujemcov pripravili široký výber voľných pracovných miest.

Generálnym partnerom podujatia je spoločnosť ZF Slovakia, hlavnými partnermi sú spoločnosti BOGE Elastmetall Slovakia, Groupe PSA a Šimunek a partnermi spoločnosť Adecco a mesto Trnava.

Pridaj komentár