Vysokozdvižný vozík vás dostane všade

Naučte sa ovládať vysokozdvižný vozík a zamestnáte sa všade. Po pracovníkoch, ktorí majú kvalifikáciu na obsluhu motorových vozíkov, je vo firmách veľká zhánka. Nezáleží na tom, či ste muž, alebo žena, v akom ste veku, či ste nezamestnaný, alebo študent.  Na prácu s vysokozdvižným vozíkom totiž nepotrebujete hrubú silu a jediné vekové obmedzenie je, že musíte mať minimálne 18 rokov. Aby ste získali potrebnú kvalifikáciu, teda  preukaz na obsluhu motorových vozíkov, musíte mať chuť naučiť sa niečo nové a vytrvalo napredovať.

 

Všetko ostatné je na dosah. V Trnave je domovské sídlo akreditovaného školiaceho strediska spoločnosti Simunek.sk, ktorá sa špecializuje aj na výchovu a vzdelávanie osôb na obsluhu motorových vozíkov. Spoločnosť zabezpečuje kurzy v rámci celého Slovenska a z nich vychádzajú kvalifikovaní, zruční a flexibilní pracovníci, pripravení pracovať s rôznymi druhmi elektrických a motorových vozíkov aj v náročných skladových podmienkach a logistických strediskách. Viacgeneračná spoločnosť Simunek.sk, ktorá sa desaťročia venuje všetkému, čo sa vysokozdvižných vozíkov týka, si vybudovala výborné meno v mnohých firmách po celom Slovensku. Absolvovať kurz a získať oprávnenie na obsluhu vysokozdvižného vozíka u nich, znamená spraviť istý krok k novému zamestnaniu.

 

Leoš Šimunek, majiteľ spoločnosti hovorí, že: „firmy potrebujú ľudí, ktorí vedia obsluhovať vysokozdvižný vozík, vďaka nemu sa zamestnáte všade, či už cez agentúru, alebo ako kmeňoví zamestnanci firiem. Kurzy robíme už od roku 2002 a môžem povedať, že šikovný „vozíčkar“, dostane príležitosť všade. Podmienky, ktoré musí záujemca splniť sú len tri. Musí mať minimálne 18 rokov, byť zdravotne spôsobilý a hlavne ho to musí baviť.“ Pre toho, kto nikdy nesedel na vozíku, trvá kurz minimálne štyri dni, ale môže to byť aj dlhšie.  Akreditované školiace stredisko Leoš Šimunek totiž učí pracovníkov tak, aby zvládli nielen bežné a ľahké manipulácie, ale poradili si aj s náročnejšiu prácu s výnimočnými vecami. Pripravia ich aj na riziká v rôznych prevádzkach, ktoré sú špecifické v každej firme.

 

O práci s vysokozdvižným vozíkom panujú rôzne protichodné predsudky. Napríklad, že je len pre silných a mladých chlapov, že ovládať vozík je ťažké a zvládne to len ten, kto vie dobre šoférovať auto. Alebo naopak, že je to práca bezduchá a netreba pri nej rozmýšľať, len presúvať veci hore-dole. „Skutočnosť je iná. V prvom rade, vozík sa ľahko a presne ovláda. „Vodičák“ na auto naozaj nie je podmienkou, aby ste získali oprávnenie. V druhom rade, rozmýšľať treba v každej práci, ktorú chcete robiť dobre. A po tretie, vysokozdvižný vozík zvládne každý, kto sa to chce naučiť. Aj ľudia v zrelšom veku, alebo ženy, pretože nejde o fyzicky namáhavú prácu“, vysvetľuje Leoš Šimunek.

 

Málokto si dnes uvedomuje, že pred pár desaťročiami na vozíkoch v skladoch pracovali prevažne ženy. Je to inšpirácia pre záujemkyne, ktoré hľadajú prácu, či už patria k najmladším, alebo zrelším. Dokonca súčasný trend ukazuje, že ženy sú dnes v prevádzkach mnohých firiem  veľmi žiadané, najmä kvôli vysokej produktivite. Podľa L. Šimunka sú ženy na vysokozdvižnom vozíku minimálne tak dobré, ak nie lepšie, ako muži. Možno je to tým, že na prácu v sklade treba priestorovú orientáciu, ktorú majú ženy výbornú. Veď kto doma lepšie uprace „špajzu“ a využije ju do posledného miestečka? Okrem toho ženy sú dôslednejšie v spracovaní dokumentov, čo je tiež dôležitou súčasťou práce obsluhy vysokozdvižného vozíka.  V každom prípade, vysokozdvižný vozík je doslova pre každého, len sa netreba báť.

 

Absolvovanie kurzu a získanie zručnosti v ovládaní vozíka je veľmi účinným spôsobom aj pre ľudí bez práce, ako zmeniť svoju budúcnosť a nájsť si dobré zamestnanie.  Ústredie práce podporuje snahu nezamestnaných, ktorí sa chcú rekvalifikovať a kurz prepláca prostredníctvom zmysluplného projektu Re-pas.

 

V Trnave bude o pár týždňov veľtrh práce JobSpoTT. Koná sa najmä preto, aby mal každý možnosť vybrať si zamestnanie. Akreditované školiace stredisko Leoš Šimunek napĺňa rovnaký cieľ. Vysokozdvižný vozík na prvý pohľad budí rešpekt, ale netreba mať obavy. Stačí si ho vyskúšať, aby človek zistil, že sa môže stať profesionálom. Spoločnosť Šimunek na podujatí JobSpoTT privíta  záujemcov, aby sa s vysokozdvižným vozíkom bližšie zoznámili. Veď možno práve vďaka tomu stretnutiu spoznajú prevádzku svojho budúceho zamestnávateľa spoza volantu vysokozdvižného vozíka.

Nlepka_simunek-p1_cropped_959x309

Bližšie informácie a žiadosť o prijatie do kurzu na vysokozdvižný vozík, spolu s lekárskou prehliadkou nájdete na www.simunek.sk

 

V prípade otázok kontaktujte školiace stredisko na tel. čísle 0907 927 357, alebo pošlite email na adresu:  simunek@simunek.sk

Pridaj komentár