GEFCO má dlhú históriu v rámci poskytovania služieb v automobilovom priemysle, keď náš prvotný cieľ bolo skladovanie, preprava a distribúcia vozidiel pre spoločnosť Peugeot.
Spoločnosť spustila svoje aktivity vo Francúzsku, ale po rýchlom raste počas osemdesiatych rokov a akvizícii spoločnosti Citroen a vďaka  celosvetovému rozvoju oboch značiek v rokoch devädesiatych aj GEFCO zvýšilo svoju kvalifikáciu a posôbenie po celom svete. Na začiatku sa spoločnosť rýchlo rozvíjala hlavne v Západnej Európe, v oblasti Pyreneji, v Taliansku, štátoch Beneluxu a v Nemecku.

V roku 2004 sme otvorili pobočku na Slovensku, ktorá bola súčasťou ďalšej vlny rastu. Pobočka bola založená z dvoch základných dôvodov. V prvom rade to bola potreba zabezpečiť vstupnú logistiku pre novopostavenú fabriku PSA v Trnave. Druhý dôvod bola požiadavka na zabezpečenie distribúcie nových vozidiel do siete dílerov značiek Peugeot a Citroen.

S rovnakým business modelom, ktorý bol pôvodne vytvorený vo Francúzsku, vytvorila pobočka základnú sieť a skôr, ako sa začala spoločnosť orientovať na ďalších zákazníkov, zabezpečovala všetky aktivity dodávateľského reťazca pre Peugeot. Keď bola sieť stabilná, ponúkli sme naše služby aj zákazníkom mimo skupiny PSA Peugeot Citroen. Vďaka tomu GEFCO značne rozšírilo oblasti pôsobenia a popritom ako sa naďalej staráme o našich partnerov, poskytujeme naše riešenia stále dlhšiemu zoznamu rôznych zákazníkov, väčšinou priemyselného charakteru, ale mimo automobilového priemyslu. Mnoho z existujúcich zákazníkov GEFCO SLOVAKIA oceňuje celosvetové pôsobenie siete GEFCO a škálu poskytovaných služieb.

Naše prevádzky