lear logo

LEAR CORPORATION                                      

 

Spoločnosť Lear je jedným z popredných svetových dodávateľov automobilových sedadlových systémov a elektrických rozvodov (e-Systems).

Aktuálne spolupracujeme so všetkými hlavnými výrobcami automobilov vo svete a naše produkty sú súčasťou viac ako 400 druhov vozidiel.

Celosvetovo  zamestnávame približne 165 000 zamestnancov v 39 krajinách a 257 závodoch.

 

Spoločnosť Lear Corporation bola založená v Detroite v roku 1917. V roku 2017 sme oslávili svoje 100 – ročné  výročie.

 

V priemyselnom parku vo Voderadoch sídli v nových priestoroch divízia JIT Seating, ktorá sa v súčasnosti zameriava na kompletizáciu sedadiel pre automobilku PSA PEUGEOT CITROËN Slovakia.

Našu produkciu rozširujeme o významný  projekt pre  JAGUAR, ktorý prinesie spoločnosti nový okruh činností a nové pracovné príležitostí.

 

Kandidáti nájdu u nás uplatnenie v rôznych oblastiach – v oblasti výroby, kvality, logistiky, procesného inžinierstva, údržby a tiež v oblasti financií, personalistiky, BOZP a IT.

 

Pre študentov a  čerstvých absolventov ponúkame zaujímavé možnosti získavania prvých pracovných skúseností v medzinárodnej spoločnosti. Prácou popri štúdiu majú študenti príležitosť uplatňovať získavané vedomosti priamo v pracovnom procese.

 

V rámci starostlivosti o našich zamestnancov dbáme na adaptačný program, zaškolenie na pracoviskách a snažíme sa vytvárať príjemné pracovné prostredie pre všetkých zamestnancov. Ponúkame balík benefitov a bohatý  sociálny program.

 

Spoločnosť Lear má svoje ďalšie prevádzky na Slovensku a v Českej republike:

  • Výrobný závod Lear Prešov bol založený v roku 2007 a venuje sa výrobe kovových konštrukcií sedacích systémov automobilov a to výrobnými procesmi lisovania, ohýbania, zvárania, lakovania a montáže pre svetové značky ako Land Rover, BMW, Ford, PSA, Audi, Renault, Jaguar. V Prešove sa nachádza aj unikátne vývojové centrum výskumu, v ktorom prebieha vývoj, simulácie a testovanie komponentov najmä v 3D dizajnových programoch CATIA a NX.

 

  • Spoločnosť Lear Corporation vstúpila na český trh v roku 2004 a dynamicky sa rozvíja v segmente výroby elektrických a elektronických komponentov a sedadlových systémov pre lukratívne automobilové značky ako napríklad BMW, Audi, Porsche, Pegeot atd. Výrobné závody sa zameriavajú na neustále zlepšovanie širokého spektra výroby produktov pre cieľových zákazníkov.