ZF-logo
Nemecký koncern ZF je svetovým technologickým lídrom v technike pohonov a podvozkov ako aj v oblasti pasívnej a aktívnej bezpečnostnej techniky. Má približne 146 000 pracovníkov a je zastúpená svojimi približne 230 závodmi v takmer 40 krajinách. V roku 2017 dosiahla spoločnosť ZF obrat vo výške 36,4 miliárd eur. Spoločnosť ZF patrí v celosvetovom meradle k najväčším subdodávateľom automobilového priemyslu.

ZF umožňuje automobilom vidieť, myslieť a konať. Podnik vynakladá ročne viac ako šesť percent obratu na výskum a vývoj, predovšetkým na efektívne a elektrické pohony a na svet bez nehôd. So svojím obsiahlym portfóliom zlepšuje ZF mobilitu a služby nielen pre osobné, ale aj pre úžitkové automobily a priemyselné aplikácie.

 

Trnava

V najväčšom slovenskom závode ZF Slovakia v Trnave sa vyrábajú spojky, meniče krútiaceho momentu a dvojhmotové zotrvačníky. Jedná sa o komponenty hnacieho ústrojenstva, ktoré sa v aute nachádzajú medzi motorom a prevodovkou.

 

Levice

Silný a stabilný rast koncernu ZF na Slovensku viedol k zriadeniu druhej výrobnej lokality v Priemyselnom parku Géňa v Leviciach vzdialenom 100 km od Trnavy. Ročne sa tu vyrobia milióny kusov podvozkových komponentov a hnacieho ústrojenstva. Rozvoju ZF Slovakia časom už nestačili ani novovybudované priestory a svoju výrobu tak dnes v Leviciach spoločnosť realizuje aj v halách bývalého Levitexu.

 

Šahy

Najnovší závod, otvorený v roku 2018, už zamestnáva vyše 100 pracovníkov. Hlavný výrobný program závodu tvoria zvárané vonkajšie trubky tlmiča, ktoré sa dodávajú do závodu v Leviciach.